. . : KARINCA fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Temel > KARINCA
Okunma : 2969
Puan :10   Puan:10 | Katılımcı:1 | Katılımcı : 1
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
KARINCA Isledigi bir suçtan dolayi onbes sene hapis cezasi yiyen Temel, cezaevine girdigi gün yataginin kenarinda buldugu bir karinca ile çok iyi bir arkadaslik baslatmisti. Temel, onbes sene boyunca karincayi egitmis, onunla yoldas, candas, arkadas olmustu. Artik karinca öyle bir hale gelmisti ki, Temel dur deyince duruyor, yürü deyince yürüyor, takla at deyince takla atiyordu. Yani konusmak disinda Temel ne derse onu yapiyordu. Cezaevinden çikarken karincayi bos bir kibrit kutusuna koydu. Çikar çikmaz güzel bir lokantaya gitti, siparislerini verdi. Yemegini beklerken Su garsona karincamin özelliklerini göstereyim de bir sasirtayim diye düsünmüs ve karincayi çikarip masanin üzerine koymustu. Garsonu çagirdi: - Bakar misiniz ? - Buyrun beyefendi, diye adamin yanina gelince, garsona parmagi ile karincayi isaret ederek, - Su karincayi görüyor musun? diyerek basladigi sözünün sonunu getirmeden, garson telasla: - Özür dilerim beyfendi görmemistim, diyerek basparmagi ile karincayi ezip, masayi siler. KARINCA

Isledigi bir suçtan dolayi onbes sene hapis cezasi yiyen Temel, cezaevine girdigi gün yataginin kenarinda buldugu bir karinca ile çok iyi bir arkadaslik baslatmisti. Temel, onbes sene boyunca karincayi egitmis, onunla yoldas, candas, arkadas olmustu. Artik karinca öyle bir hale gelmisti ki, Temel dur deyince duruyor, yürü deyince yürüyor, takla at deyince takla atiyordu. Yani konusmak disinda Temel ne derse onu yapiyordu.

Cezaevinden çikarken karincayi bos bir kibrit kutusuna koydu. Çikar çikmaz güzel bir lokantaya gitti, siparislerini verdi. Yemegini beklerken Su garsona karincamin özelliklerini göstereyim de bir sasirtayim diye düsünmüs ve karincayi çikarip masanin üzerine koymustu. Garsonu çagirdi:

- Bakar misiniz ?
- Buyrun beyefendi, diye adamin yanina gelince, garsona parmagi ile karincayi isaret ederek,
- Su karincayi görüyor musun? diyerek basladigi sözünün sonunu getirmeden, garson telasla:
- Özür dilerim beyfendi görmemistim, diyerek basparmagi ile karincayi ezip, masayi siler.Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0025 Sn ¦ Powered By AhmBay