. . : 5 DOLAR fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Sarisin > 5 DOLAR
Okunma : 1852
Puan :5   Puan:5 | Katılımcı:1 | Katılımcı : 1
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
5 DOLAR New York`tan Los Angeles`e giden uçakta cingöz bir avukat ile sarisin bir hanim yanyana oturuyorlar. Avukat hem hanimla yakinlasmak hem de hosca vakit geçirmek için bir oyun teklif ediyor. Kabul görünce oyunu anlatiyor: -Size bir soru soracagim, cevabi bilemezseniz bana 5 dolar vereceksiniz, sonra siz soracaksiniz bilemezsem ben size 50 dolar verecegim. Ve ilk soruyu soruyor: -Ay ile dünya arasindaki uzaklik ne kadardir? Kadin tek söz söylemeden çantasindan 5 dolar çikarip adama uzatmis. Soru sorma sirasi sarisina gelmis: -Tepeye 3 ayakla tirmanip 4 ayakla asagi inen sey nedir? Adam dakikalarca düsünmüs. Yaniti bulamamis... Cuzdanindan 50 dolar çikarip kadina uzatmis. Kadin parayi kibarca alip çantasina koyarken avukat merakla sormus: -Cevap ne? Kadin tek kelime etmeden çantasini açmis ve 5 dolar çikarip adama uzatmis... 5 DOLAR

New York`tan Los Angeles`e giden uçakta cingöz bir avukat ile sarisin bir hanim yanyana oturuyorlar. Avukat hem hanimla yakinlasmak hem de hosca vakit geçirmek için bir oyun teklif ediyor. Kabul görünce oyunu anlatiyor:
-Size bir soru soracagim, cevabi bilemezseniz bana 5 dolar vereceksiniz, sonra siz soracaksiniz bilemezsem ben size 50 dolar verecegim.
Ve ilk soruyu soruyor:
-Ay ile dünya arasindaki uzaklik ne kadardir?
Kadin tek söz söylemeden çantasindan 5 dolar çikarip adama uzatmis.
Soru sorma sirasi sarisina gelmis:
-Tepeye 3 ayakla tirmanip 4 ayakla asagi inen sey nedir?
Adam dakikalarca düsünmüs. Yaniti bulamamis... Cuzdanindan 50 dolar çikarip kadina uzatmis. Kadin parayi kibarca alip çantasina koyarken avukat merakla sormus:
-Cevap ne?
Kadin tek kelime etmeden çantasini açmis ve 5 dolar çikarip adama uzatmis...Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0018 Sn ¦ Powered By AhmBay