. . : YEMEGIN BUGUSU fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Okul > YEMEGIN BUGUSU
Okunma : 1107
Puan :0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
YEMEGIN BUGUSU Yoksulun biri nereden bulduysa bir parça kuru ekmek bulmus. Gitmis bir asçi dükkanina, geçmis yemek tencerelerinin basina. Ekmegini tencerelerden çikan dumana tutup yumusata yumusata yemeye baslamis. Ekmek bitince, asçi gelmis Dumanima akçe isterim! demeye baslamis. Adamcagiz Kardesim, duman bu, buna da akçe olur mu? dediyse de kr etmemis asçiya. En sonunda tutmuslar mahkemenin yolunu, varmislar o yillarin kadisi Nasreddin Hocanin yanina. Hoca, iki tarafi da iyice bir dinlemis. Sonra da kesesinden birkaç tane akçe çikarip singir singir sallamis. Asçiya da Al akçenin sesini de git! diye seslenmis. Asçi Akçenin sesi alinir mi? deyince söyle konusmus Hoca: Yemegin bugusuna, akçenin sesi... YEMEGIN BUGUSU

Yoksulun biri nereden bulduysa bir parça kuru ekmek bulmus. Gitmis bir asçi dükkanina, geçmis yemek tencerelerinin basina. Ekmegini tencerelerden çikan dumana tutup yumusata yumusata yemeye baslamis.

Ekmek bitince, asçi gelmis Dumanima akçe isterim! demeye baslamis. Adamcagiz Kardesim, duman bu, buna da akçe olur mu? dediyse de kr etmemis asçiya.

En sonunda tutmuslar mahkemenin yolunu, varmislar o yillarin kadisi Nasreddin Hocanin yanina. Hoca, iki tarafi da iyice bir dinlemis.
Sonra da kesesinden birkaç tane akçe çikarip singir singir sallamis. Asçiya da Al akçenin sesini de git! diye seslenmis. Asçi Akçenin sesi alinir mi? deyince söyle konusmus Hoca:

Yemegin bugusuna, akçenin sesi...Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0019 Sn ¦ Powered By AhmBay