. . : ESEGE NEDEN TERS BINMIS fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Nasrettin Hoca > ESEGE NEDEN TERS BINMIS
Okunma : 1541
Puan :9   Puan:9 | Katılımcı:3 | Katılımcı : 3
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
ESEGE NEDEN TERS BINMIS Bir gün Hoca, esegine binerek , arkasina takilan bir kisim insanlarla birlikte, camiden eve dönerken birdenbire durur, hayvandan iner ve yüzü insanlara dönük olarak esege ters biner, yani semere ters oturur. Bunu görenler yaptigi hareketin nedenini sorarlar. Hoca söyle der: -Düsündüm tasindim, esegime böyle binmeye karar verdim çünkü saygisizligi hiç sevmem. Siz önüme düsseniz, arkanizi bana dönmüs olacaksiniz; usulsüzlük saygisizlik olur. Ben önde gitsem, size arkami çevirmis olacagim ki bu da dogru degildir. Böyle ters bindigim zaman ise hem ben önünüzden giderim, siz de ardimdan gelmis olursunuz; hem de karsi karsiya bulunuruz! ESEGE NEDEN TERS BINMIS

Bir gün Hoca, esegine binerek , arkasina takilan bir kisim insanlarla birlikte, camiden eve dönerken birdenbire durur, hayvandan iner ve yüzü insanlara dönük olarak esege ters biner, yani semere ters oturur. Bunu görenler yaptigi hareketin nedenini sorarlar. Hoca söyle der:

-Düsündüm tasindim, esegime böyle binmeye karar verdim çünkü saygisizligi hiç sevmem. Siz önüme düsseniz, arkanizi bana dönmüs olacaksiniz; usulsüzlük saygisizlik olur. Ben önde gitsem, size arkami çevirmis olacagim ki bu da dogru degildir. Böyle ters bindigim zaman ise hem ben önünüzden giderim, siz de ardimdan gelmis olursunuz; hem de karsi karsiya bulunuruz!Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0041 Sn ¦ Powered By AhmBay