. . : KAZAN DOGURDU fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Nasrettin Hoca > KAZAN DOGURDU
Okunma : 1770
Puan :7   Puan:7 | Katılımcı:4 | Katılımcı : 4
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
KAZAN DOGURDU Hoca komsusundan bir gün kazani ödünç ister. Iade ederken de hem tesekkür eder, hem içine minik bir kazan koyar. Komsusu merakla bu minik kazani sorunca da, Komsu, bizdeyken kazanin dogurdu der. Komsusu bu ise pek sevinir. Aradan epey zaman geçer, Hoca yine komsusundan kazanini ödünç ister. Komsusu da sevinerek verir. Ama bu kez aradan günler, haftalar, hatta aylar geçer, kazandan ve Hocadan ses çikmaz. Nihayet bir gün komsusu konuyu açmaya karar verir,Hoca bizim kazan ne oldu? diye sorar. Hoca da üzgün bir ifadeyle,Komsu çok zaman geçti aradan, senin kazan öldü. Sana nasil söyleyecegimi düsünüp duruyordum deyince sinirlenen komsusu,Hocam ne diyorsunuz? Hiç kazan ölür mü? Kazan canli mi ki ölsün? Hoca,Dogurdugunu kabul etmistin, sesin çikmamisti, simdi ölünce nden feryat ediyorsun der komsusuna. KAZAN DOGURDU

Hoca komsusundan bir gün kazani ödünç ister. Iade ederken de hem tesekkür eder, hem içine minik bir kazan koyar. Komsusu merakla bu minik kazani sorunca da, Komsu, bizdeyken kazanin dogurdu der. Komsusu bu ise pek sevinir.
Aradan epey zaman geçer, Hoca yine komsusundan kazanini ödünç ister. Komsusu da sevinerek verir. Ama bu kez aradan günler, haftalar, hatta aylar geçer, kazandan ve Hocadan ses çikmaz. Nihayet bir gün komsusu konuyu açmaya karar verir,Hoca bizim kazan ne oldu? diye sorar. Hoca da üzgün bir ifadeyle,Komsu çok zaman geçti aradan, senin kazan öldü. Sana nasil söyleyecegimi düsünüp duruyordum deyince sinirlenen komsusu,Hocam ne diyorsunuz? Hiç kazan ölür mü? Kazan canli mi ki ölsün? Hoca,Dogurdugunu kabul etmistin, sesin çikmamisti, simdi ölünce nden feryat ediyorsun der komsusuna.Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0021 Sn ¦ Powered By AhmBay