. . : ÇÖMLEK HESABI fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Nasrettin Hoca > ÇÖMLEK HESABI
Okunma : 1867
Puan :0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
ÇÖMLEK HESABI Ramazan günlerini hesaplamak için bir çömlegin içine her gün bir tas atar, Hoca. Bir avuç tas doldurur çömlegin içine Hocanin yaramaz oglu, muziplik olsun diye. Bir zaman sonra arkadaslari: Bugün Ramazanin kaçi acaba? diye sorarlar Hocaya. Hocada: Simdi eve gider ögrenirim. Biraz sabredin. der ve evinin yolunu tutar. Çömlegi bosaltir; bir sayar, iki sayar... Taslarin yüz yirmi bes tane oldugunu görür. Saskin bir halde döner arkadaslarinin yanina Hoca. Arkadaslar, bugün, Ramazanin kirk besi der. Hocanin bu cevabina gülüsürler arkadaslari. Aralarindan biri: Aman Hocam, bir ay otuz gündür. Hiç Ramazanin kirk besi olur mu? diye itiraz eder. Hoca, biraz saskinlik biraz da kizgin bir ifadeyle: Ben yine insafli davrandim. Benim çömlek hesabina bakacak olursak; bugün Ramazanin yüz yirmi besi!der. ÇÖMLEK HESABI

Ramazan günlerini hesaplamak için bir çömlegin içine her gün bir tas atar, Hoca. Bir avuç tas doldurur çömlegin içine Hocanin yaramaz oglu, muziplik olsun diye.

Bir zaman sonra arkadaslari: Bugün Ramazanin kaçi acaba? diye sorarlar Hocaya. Hocada: Simdi eve gider ögrenirim. Biraz sabredin. der ve evinin yolunu tutar.

Çömlegi bosaltir; bir sayar, iki sayar... Taslarin yüz yirmi bes tane oldugunu görür. Saskin bir halde döner arkadaslarinin yanina Hoca. Arkadaslar, bugün, Ramazanin kirk besi der.

Hocanin bu cevabina gülüsürler arkadaslari. Aralarindan biri:

Aman Hocam, bir ay otuz gündür. Hiç Ramazanin kirk besi olur mu? diye itiraz eder.

Hoca, biraz saskinlik biraz da kizgin bir ifadeyle: Ben yine insafli davrandim. Benim çömlek hesabina bakacak olursak; bugün Ramazanin yüz yirmi besi!der.Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0016 Sn ¦ Powered By AhmBay