. . : Portakalli Ördek tarifi yemek tarifi, yemek tarifleri, yemek pişir, yemek yap, düdüklü tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş, hızlı yemek, 5 dakikada yemek yap, yemek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı : : .
. : : Menu : : .


Yemek Tarifleri > Av Etleri tarifleri > Portakalli Ördek tarifi
Okunma : 1404
Puan :0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
Malzemeler
2 kg agirliginda bir ördek
2 adet portakal
2 çorba kasigi margarin
4 adet küp kesme seker
1 çay kasigi patates unu
1 çorba kasigi portakal likörü
1 çorba kasigi portakal marmeladi
1 çorba kasigi sarap

Yapilisi
Margarini bir tencereye koyup kizdirin. Içine temizlenmis, tütsülenmis, ayaklari gerisine geçirilmis ve tuzlanmis ördegi koyun. Bir tarafi kizardiktan sonra çevirerek, her iki tarafi da nar gibi oluncaya dek, 45-50 dakika firinda kizartin.
Diger yandan bir portakalin kabugunu soyun, çok ince dograyip, biraz su içinde haslayin. Ikinci bir portakalin üstünü kesme seker ile ovun, ayni sekeri ateste sarimtirak bir renk alincaya kadar eritin. Iki portakalin kabuklarini ve zarlarini çikatin, dilim dilim kesin, sonradan süs olarak kullanmak üzere buzdolabinda saklayin. Pisen ördegin yagini tencereden çikarin, ayni kaba sarap ve pihtilasmasi için patates ununu ilave edip, önceden karamel haline getiridiginiz seker, ince dogranmis ve haslanmis portakal kabugu, portakal marmeladi ve portakal likörünü ilave edin.
Ördegi, istediginiz büyüklükte porsiyonlara bölün, salçayi ve süs olarak portakal dilimlerini kouyup sicak servis yapin.

AFIYET OLSUN!Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0020 Sn ¦ Powered By AhmBay