Anketler Fotoğraflar [Yeni!] Para Kazanın Reklam ücretleri Görüş Bildirin WebMaster Araçları SMS / Fıkra Arşivi
Yazılar (Blog) Programlar Projeler Servisler
AnaSayfa En Ben Kimim Bölümler Çalışmalarım iletişim

Askerlik Duhülü []

Bilmeyenler vardır diye söylüyorum, 325. KSD olarak askerlik görevime başladım fakat askerlik öyle böyle değil, sağdan soldan anlatılanlara benzemiyor. Tabi daha şafak yarılamışken birçok anım oldu ama onları burada yazmak doğru olmaz. Herneyse, kısadönemlere yakıştırılan “poşet” tabiri ile anlatmaya başlıyayım, onun hikayesi şu;
Birliğin birinde komutan askerleri göreve göndermiş ve yeni yağmur yağdığı için yerler haliyle çamurmuş, kısadönemlerden biri botları çamur olmasın daha sonra temizlemek için uğraşmayayım diye botlarına galoş niyetine poşet takmış. Sonra görev bitince herkes botlarındaki çamuru temizlerken o poşetleri çıkardığını görünce “poşet” lakabını uygun görmüşler, ve daha sonrada tüm kısa dönemlere bu tabir kullanılmaya başlanmış ve zamanlada tüm Türkiyede kullanılmaya başlanmış bir tabir.
Askerlikte can sıkıntısı ve kısıtlamalar nedeniyle gereksiz işlere çok kafa yoruyorlar, aslında bu benim öncelerden beri sahip olduğum bir beceri ama burada sıkıcı oluyor. Hele “nöbet Eri” olduğum zamanlar günde 4 saat nöbet tutunca düşünmeye oldukça vakti oluyor insanın, hatta bu düşüncelerini bulunduğun ortam içerisinde kimse ile paylaşmaman gerektiğin bile düşünuyorsun sanki bir suç işlemişcesine kendini suçlu hissediyorsun ama herkes biliyorki ”Yapacak birşey yok!”.
Erlerin boş vakitlerini geçirdiği mekanın adı “GAZİNO” diye geçiyor bu camia altında, burada plazma tv miz var ve bazı günler vcd den film falan izleniyor. ama genellikle recep ivedik filmi; geldiğimden beri 50 kere izlendiğine şahit olmuşumdur. Hatta geçen h.sonu aynı gün içerisinde 2 kere izlendi. ama herkes sanki aralarında gizli bir anlaşma varmışcasına hep aynı zamanlarda gülüyor. bakalim filmin 2 si gelsinde terhis oluncaya kadarda onu izleriz :))
fakat erlerin bu sıkı ve baskı altındaki ortamda film izleme gereksinimi biraz farklı durumda; geçenlerde hitman filmi izleniyordu, filmi izleyenler bilir Agent 47 nin Nika adlı kadın ile İstanbul’da çekilmiş bir sahne var;
Kadın alkollüdür, o gece Agent 47 ile birlikte olmak istemektedir. Yatakta Agent 47 nin üzerine çıkar tam o sırada Agent 47 “yapma” dedikten sonra kadına bayıltıcı bir iğne yapar ve kadın yatağa yığılır.
işte tam bu anda “…dıım öküzü” diye bir mırıldanma yükseldi ve izleyenlerin yarısı bir anda kalktı gitti.
iste boyle eglenceli bir yer askerlik :)

Yazan: Admin | Güncelleme: 07.03.2009

Değerlendir

Bu Metaryel için Yapılmış Yorumlar


Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış! İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorumunuzu Ekleyin

isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Max Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 
Kategoriler
. : : Anket : : .
nezaman öleceğinizi bilmek istermiydiniz?
 
Porjeler: Ziyaretçi Defteri
Sayaç
sms

Sayfa Üretimi:0.004 Sn : : AhmBay Extreme Design © 1999-2023
Bu sitedeki materyallerin izin alınmadan Kısmen veya Tamamen Kopyalanmasi ve Kullanilması,
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.